Згідно з прогнозами медіаконсалтингової агенції Kwendi Media Audit, у 2020 році вартість прямої ТВ-реклами збільшиться на 39%, а також для спонсорів на 36%. З огляду на цих тенденція прогнозується падіння зростання ціни зовнішню рекламу. В опитуванні взяли участь великі рекламні холдинги України, серед яких Publicis Groupe Ukraine, Dentsu Aegis Network Ukraine, Omnicom Media Group (Media Direction та Optimum Media), Razom communications та Group M.
Опитування було проведено серед провідних рекламодавців із зазначенням мінімальних та максимальних прогнозів рівня інфляції. На думку експертів, рівень інфляції на ТБ знизиться порівняно з 2019 роком, проте все ж таки залишатиметься на досить високому рівні. Нагадаємо, що подібне опитування вже проводилося у травні поточного року. Тоді результати опитування виглядали оптимістичнішими. Зокрема, очікувалося зростання лише у категоріях відео in-stream та out-stream (без YouTube та FB/Instagram).
Тепер ситуація трохи змінилася. Так, рівень інфляції, як і раніше, залишається високим і становить 57 % (зниження на 2 відсоткові пункти). Прогноз на спонсорство зріс на 1%. Прогноз інфляції на носії 3*6 знизився на 4 відсотки, проте розкид цін став значно ширшим. Більше того, прогнозується збільшення інфляції у відео на YouTube та FB/Instagram та у категорії ppc-кампаній у соціальних мережах. Таким чином, фахівцям у сфері реклами необхідно шукати альтернативні варіанти та майданчики, наприклад, подивитися убік транспортної реклами, особливо у просуванні локальних компаній.
Варто також зазначити, що зростання цін на реклами у 2019 році пояснюється великим обсягом політичної реклами, а також новою політикою продажу у секторі телебачення. Прогнози щодо інфляції цін дано у національній валюті.
